www.levnadovolenka.cz

 

 

Stavební firma PLUS


Úvod » FORMÁTOVANÝ OBKLAD » Gneis obkladové pásy rustical 5xLcm, 1x řez


        

Gneis obkladové pásy rustical 5xLcm, 1x řez

síla 3-5cm, výška 5cm, různé délky, min. 10cm

skladem

 

Číslo produktu: 371
Druh kamene: Přírodní kámen
Použití: Obkladové pásy
Hornina: Gneis
Cena za: 1 m2
naše cena bez DPH : 2 066,12 Kč
naše cena s DPH (21 %):
2 500,00 Kč
Druh kamene: Přírodní kámen
Použití: Obkladové pásy
Hornina: Gneis
Cena za: 1 m2

Množství v paletě: 15m2

Váha palety: 1200kg

Rula je hornina vzniklá za vysokého stupně regionální metamorfózy z kterékoliv dříve vzniklé horniny, tj. ať už vyvřelých hornin nebo sedimentů. Ruly vzniklé z vyvřelin se nazývají ortoruly, ruly vzniklé metamorfózou sedimentů jsou pararuly. Je silně pravděpodobné, že rula tvoří velký podíl z hlubší části kontinentální kůry.

Ruly se vyznačují rovnoběžnou stavbou (břidličnatostí), která může mít různý vnější vzhled, např. zrnitá s nevýrazným usměrněním slíd, plástevná se souvislými slídovými pásky, okatá s čočkami světlých nerostů, stébelnatá aj. Zrno mají ruly jemné až hrubé. Barva je světle šedá, šedá, tmavošedá, žlutavá, hnědá až červenavá.

Podstatnou součástí ruly je křemen, slída (muskovit, biotit) a živec (ortoklas, plagioklasy). Pararuly jsou charakteristické výskytem dalších nerostů, např. grafitu, cordieritu, granátů a sillimanitu.

Pevné, nezvětralé ruly se místně používají jako stavební kámen. Přesto se zejména pro svou dekorativnost ve stavebnictví používá na schody a chodníky nebo jako štěrk.

MTI5Y